14 książek o miłości na 14 lutego <3

Całkiem subiektywne zestawienie najlepszych miłosnych powieści młodzieżowych!

 1. „Gwiazd Naszych Wina” Żadna, absolutnie żadna lista nie mogłaby istnieć bez tej książki! Czytałam ją co najmniej pięć razy, a dalej za każdym razem, kiedy ją odkładam to chcę wrócić i czytać od początku.
 2. „Eleonora i Park” A tą książkę czytałam tylko 2 razy, ale tak zapadła mi w pamięć, że nie potrzebuję więcej. W każdym razie o ile książka z punktu pierwszego jest troszkę zbyt „upiększona”, o tyle ta pozycja wprawi was w zachwyt swoją prawdziwością.
 3. „Jak powietrze” Polskie książki są złe? Nie! Jeśli tak uważacie to koniecznie sięgnijcie po „Jak powietrze”, które pochłonie was tą nie idealną rzeczywistością. Tymi niedoskonałościami. Tym, że świat nie jest do końca czarno-biały. I tym, że jest to historia ściągnięta z typowo amerykańskiego scenariusza bogatej dziewczyny najczęściej z prywatnej szkoły i bad boya osadzona w naszej rzeczywistości. W realiach Polski. W Warszawskiej scenerii.
 4. „Pułapka Uczuć” Jest to moim zdaniem najlepsza książka Collen Hoover. Dostajemy w niej niesamowitą historię, zakazaną miłość, sporą dawkę poezji i łez.
 5. „November 9” Przy tej książce pierwszy raz miałam tak, że od połowy książki dosłownie ryczałam i nie mogłam przestać. Nie wiem nawet czy pod względem merytorycznym ta książka ma sens, bo jakby ją tak zwyczajnie opowiedzieć to sama historia jest strasznie słaba, ale bardzo gra na emocjach
 6. „Ugly Love” Bo miłość nie zawsze musi być piękna, żeby być prawdziwa.
 7.  „Zostań, jeśli kochasz” – Miłość przetrwa wszystko.
 8. „Wróć, jeśli pamiętasz” – Miłość przetrwa wszystko – ciąg dalszy.
 9. „Szukając Alaski” – Miłość nie zawsze jest odwzajemniona, nie zawsze jesteśmy w stanie zrozumieć innych itd.
 10. „Lola i chłopak z sąsiedztwa” – Bo nie trzeba szukać miłości daleko, czasem wystarczy spojrzeć za okno.
 11. „Maybe Someday” – Nie potrafię powiedzieć niczego o tej książce, tak, żeby nie zdradzić fabuły. Ale jest naprawdę świetna!
 12. „Jeździec Miedziany” – Podczas wojny też można się zakochać.
 13. „Życie i śmierć” – Zmierzch, tyle że płci bohaterów zostały pozmieniane!
 14. „Nick i Norah” – Tę książkę czytałam bardzo niedawno. Jest o wielkiej miłości, która połączyła bohaterów w ciągu kilku godzin.

6 myśli na temat “14 książek o miłości na 14 lutego <3

 1. Bardzo spodobał mi się Twój post! 🙂 Niektóre książki już czytałam, a niektóre mam w planie np. „November 9” , także tylko podsyciłaś moją ciekawość!

 2. Z przedstawionych książek przeczytałam tylko „Gwiazd naszych wina” i muszę przyznać, że bardzo mi się podobała 😉
  Post krótki, ale za to bardzo rzeczowy – lepszy od tych, w których autor coś pisze byleby było dużo a w związku z tym zdarza się, że odbiega od tematu… Podoba mi się 🙂 Oby tak dalej!

Dodaj komentarz