Co robić jesienią? 10 pomysłów!

Co robić jesienią?

Mamy dziś 23 września, co znaczy, że to pierwszy dzień jesieni. Jesień nie jest moją ulubioną porą roku, ze względu na spadki temperatury. Deszcze i to, że wprawia w dość ponury nastrój też nie pomagają.  Innymi słowami – trzeba się grubo ubierać i ma się ochotę płakać całymi dniami. Generalnie na okres jesienno-zimowy chętnie zapadłabym w głęboki sen.

Jest natomiast coś, co jesień dobrego daje – czas jesienią płynie jakby wolniej. 

Latem zawsze znajdzie się coś do zrobienia, miejsce do odwiedzenia i inne ważne sprawy. Okres wakacyjny mija bardzo szybko i czas letni przecieka nam przez palce. Z jesienią sprawa ma się zupełnie odwrotnie. Szybko robi się ciemno i mamy do dyspozycji długie jesienne wieczory. Mniej chce nam się ruszać po za cztery ściany, dlatego też można się bardziej zrelaksować i żyć bardziej „slow”.

Co robić jesienią?

1. Czytać książki!

Bo co jest bardziej jesienną rozrywką niż położenie się w łóżku z kubkiem herbaty i dobrą powieścią? Oczywiście jesień to raczej nie jest czas na rozwojowe poradniki, tylko coś luźniejszego. Najbardziej z jesienią kojarzą mi się kryminały, klasyka i romanse.

2. Oglądać filmy

Dosłownie przed chwilą skończyłam oglądać „Twój Simon” i takich filmów jesienią nigdy dość. Takich, czyli tych które wprowadzą nas w raczej pozytywny i słodki nastrój i nie będą wymagać za wiele. Takich, przy których się zrelaksujemy i pomyślimy „ale to było cudowne”.

3. Oglądać seriale

Ani nasza telewizja, ani Netflix jesienią nas nie zawiedzie! Co niedzielę możemy czekać na nowy odcinek „Pułapki” na TVN, a na Netflixie co chwilę pojawiają się kolejne sezony ciekawych seriali. Chociaż ja osobiście odpalając Netflix zawsze oglądam po raz kolejny Bojacka Horsmena. Ale ćśś.

4. Wyjść z domu

Nie chce się, za zimno i za szaro, zaraz będzie padać. Ale czasem warto przejść się nawet na krótki spacer, żeby zebrać myśli, albo pójść po coś pysznego do sklepu.

5. Jeść słodycze

Czekolada, albo żelki do przegryzania podczas oglądania filmu, albo gorąca czekolada po spacerze… Nikt się nie oprze takim małym grzeszkom gdy pogoda nie rozpieszcza

6. Pisać, malować, tworzyć

Myślę, że jesień bardzo sprzyja refleksyjności, a co za tym idzie także kreatywności. To jest idealny czas, żeby pisać opowiadania, które również będzie cechował taki dość spokojny i refleksyjny klimat. I wiersze też będą bardziej poetyckie.

7. Iść do muzeum, albo do teatru

To również jest związane z tym, że jesienią więcej się myśli i jest się bardziej skłonnym do takich wyjść, które latem wydają się jakieś „nudne”

8. Zrobić coś, co zazwyczaj robimy tylko latem

Tak, żeby nie zatopić się do końca w ten smutek jesienny i troszkę poszaleć. Może to być coś szalonego, ale wcale nie musi. Mogą to być takie rzeczy jak pojechanie na plażę, kiedy nie ma tam tyle ludzi co latem albo zjedzenie lodów 😉

9. Piec przeróżne pyszności

Ciasta, ciasteczka, bułeczki! Co tylko się wymarzy! Przy okazji można będzie się ogrzać ciepłem piekarnika (haha!)

10. Zrobić słoik z różnymi pomysłami i losować „zadanie na dziś”

Nie muszą to być trudne zadania – po prostu takie, które mamy ochotę zrobić a nigdy nie wiemy kiedy. Wreszcie można będzie zacząć zmniejszać tą listę.