Piątka w piątek – 5 interesujących premier książkowo – filmowych w maju

Dziś przedstawię wam 2 książki i 3 filmy, które mają premierę w maju i wydały mi się wyjątkowo interesujące.;)

  1. „Confess” Collen Hoover – Nie wiem, czy mam to w jakikolwiek sposób tłumaczyć… Po prostu od przeczytania „Pułapki uczuć” kocham wszystko, co zostało napisane przez Collen Hoover, więc na każdą jej książkę czekam z niecierpliwością.
  2. „Gniazdo” Maria Dahvana Headley – Po roku doczekaliśmy się kontynuacji „Magoni”. Okładka będzie równie piękna jak ta do pierwszej części! Nawet, jeśli treścią nie dorówna pierwszej części, to ze względu na okładkę warto mieć, bo pięknie będzie wyglądać na półce!
  3. „Szatan kazał tańczyć” – „Kasia Rosłaniec, autorka przebojów „Galerianki” i „Bejbi blues” (łącznie ponad 1 000 000 widzów, prestiżowy Kryształowy Niedźwiedź Berlinale 2013), powraca na ekrany z odważnym i bezkompromisowym portretem młodej kobiety zagubionej we współczesnym świecie. W roli głównej Magdalena Berus, uhonorowana za występ w „Bejbi blues” nagrodą za najlepszy debiut aktorski 38. Gdynia Film Festival. Partnerują jej Łukasz Simlat, Danuta Stenka, Tomasz Tyndyk, Jacek Poniedziałek, Marta Nieradkiewicz, holenderski aktor Tygo Gernandt oraz wokalista John Porter.”
  4.  Strażniczy Galaktyki vol.2″ – „Grupa najbardziej niesubordynowanych outsiderów w galaktyce penetruje odległe zakątki kosmosu, próbując rozwikłać zagadkę pochodzenia jednego z jej członków – Petera Quilla aka Star Lord. Niegdysiejsi wrogowie staną się ich sprzymierzeńcami, a w nieustannie powiększającym się filmowym uniwersum Marvela zagoszczą nowe postacie znane z kart komiksu.”
  5. Przyrzeczenie – „Epicki film ukazujący jedną z największych i najskrzętniej skrywanych zbrodni w historii ludzkości. Przemilczana przez dziesiątki lat, szokująca historia pierwszej zbrodni ludobójstwa w XX wieku.”

Dodaj komentarz