Piątka w piątek – 5 motywujących cytatów

Hejka skarby!

Czas na luźny piątkowy wpis. Czas na piątkę w piątek!

Mam dla was dziś 5 motywujących cytatów. Niestety wzięłam je z kiedyś utworzonego pliku w wordzie i nie mam podpisane czyje one są… Jakbyście wiedzieli to możecie napisać w komentarzach!

Dlaczego motywujące cytaty? Żebyście mogli zapisać sobie ten wpis i przypomnieć o nim w poniedziałek, bo przecież najciężej jest zacząć…

 

  1. „No hejka, co tam się z Tobą dzieje? Skąd to zwątpienie? Dlaczego chcesz teraz się poddać, tylko dlatego, że raz czy drugi Ci nie wyszło? To nie jest żaden powód. Musisz iść i walczyć. Osiągniesz cel. Prędzej czy później go osiągniesz, ale musisz iść do przodu, przeć, walczyć o swoje. Nie ważne, że wszystko dookoła jest przeciwko Tobie. Najważniejsze jest to, że masz tutaj wole zwycięstwa. To się liczy. Każdy może osiągnąć cel, nie ważne czy taki czy taki, ale trzeba iść i walczyć. To teraz masz trzy sekundy żeby się otrząsnąć, powiedzieć sobie „dobra basta”, pięścią w stół, idę to przodu i osiągam swój cel. Pozdro.”
  2.  „Dziś zrób dla siebie coś, za co podziękujesz sobie w przyszłości.”
  3.  „Ten, kto skacze do nieba, może upaść, to prawda. Ale może też poszybować w górę.”
  4. „Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Wierz mi, malutka, żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.”
  5. „Nie powinniśmy popadać w beznadziejność, ponieważ nie można zniszczyć nas nieodwracalnie. Uważamy się za niezniszczalnych, ponieważ tacy jesteśmy. Nie możemy się narodzić i nie możemy umrzeć. Jak wszelka energia, możemy tylko mienić kształt, wielkość i postać.”

    Potrzebujemy motywacji? Tak się ostatnio zastanawiam, co powinno, a co nie powinno nas motywować. Czy motywacja jest nam potrzebna? Daje nam coś? Macie jakieś refleksje na ten temat?

Dodaj komentarz