Rozwój osobisty – 6 blogów, które polecam.

W tym poście chcę wam polecić kilka wspaniałych blogów i kanałów na youtubie w tematyce rozwoju osobistego.

Dlaczego? Rozwojem osobistym zainteresowałam się w 2012 roku szukając sposobów na efektywną naukę i trafiłam na blog Bartka Popiela, więc uważam, że mogę się trochę powymądrzać w tym wpisie. 😉

Czym zajmuje się rozwój osobisty?

Przede wszystkim chodzi o ulepszanie siebie i motywację oraz zarządzanie sobą w czasie (ponieważ jak twierdzą niektórzy czasem nie można zarządzać).

Zatem wszelkie sposoby na organizację, plannery i motywatory są ściśle związane z rozwojem osobistym.

Co nam da czytanie o rozwoju osobistym?

Tak naprawdę czytanie o rozwoju osobistym nie da nic. Trzeba wprowadzać tricki w życie i przede wszystkim dążyć do spełnienia swoich celów. Jeżeli zna się odpowiednie tricki wiadomo jest co zrobić, żeby nie upaść, kiedy tracimy chęci lub nie mamy natychmiastowych efektów.

Blogi o rozwoju osobistym?

O rozwoju osobistym jest mnóstwo książek, blogów i tym podobnych. Jednak większość to zwyczajne lanie wody i przetwarzanie informacji, które są oczywiste.

Ale jest kilka naprawdę fajnych miejsc w sieci, które pozwalają na zgłębienie tematu.  Nie wszystkie zajmują się stricte rozwojem osobistym, ale wszystkie zazwyczaj trafiają w punkt!

  1. http://liczysiewynik.pl/ – Już wspomniałam na początku posta o Bartku Popielu, który ostatnio zajmuje się bardziej biznesem, a kiedyś metodami efektywnej nauki, ale cały czas można u niego znaleźć posty na temat motywacji i organizacji.
  2. http://www.rozwojowiec.pl/ – Jak dla mnie jeden z najbardziej rzetelnych i interesujących miejsc w sieci, bo w jego video dostajemy suche badania razem z sposobami, które możemy wprowadzić w nasze życie. Ostatnio widać gorszą jakość nagrań, ale za to jest to pierwszy blog, na którym usłyszałam o grywalizacji.
  3. http://andrzejtucholski.pl/ Na tym blogu znajdziecie wszystko, ale jak autor postanowi napisać wpis o motywacji to nie da się tego zapomnieć na długo.
  4. Michał Sikorski – „Wygląda jak piętnastolatek, gada jakby miał sześćdziesiąt, a mówi, że ma 25.” Jego filmiki pozwalają na spojrzenie na wszystko z trochę innej strony.
  5. W piątym punkcie umieszczę dwa blogi, na które zaglądam bardzo rzadko, ale czytam ich newslettery, które są dość interesująco napisane. http://czasrozwoju.pl/ i http://michalpasterski.pl/

 

Myślę, że na tą chwilę to wszystko, czym chciałabym się z wami podzielić w temacie rozwoju osobistego, aczkolwiek nie wykluczam, by posty w podobnej tematyce się tu pojawiały, ale póki co to daleko wybiegający plan.

Dodaj komentarz