Hitler miał rację

Przecież gdyby Hitler był w dzisiejszych czasach to obiecał by nam, że zmieni demokrację na taką, jakiej pragniemy, że będziemy wiedzieli, kto za wszystkim stoi, że politycy przestaną siedzieć i napychać sobie kieszenie….

„- Lubi pani kawę?

– Tak

– Jak pani myśli, skąd bierze się ta kawa?

– Ze Starbucksa

– Bzura, pan Starbak na pewno nie chciałby być odpowiedzialny za konserwanty dodawane do tej kawy. Jeżeli ja bym rządził to gwarantuję wam, że będziecie wiedzieli, że chleb jest od piekarza.”

Czy jakoś tak to szło.

 

Początek był stworzony w celu przyciągnięcia uwagi. Tak naprawdę chciałabym zrecenzować film „Look Who’s Back” czy inaczej Er ist wieder da.

Film rozpoczyna się podczas nagrywania reportażu o biednych dzieciach. Tymczasem w tle odgrywa się zupełnie coś innego. W krzakach widzimy Hitlera, który się budzi w 2011 roku. Rozmawia z dziećmi, te jednak nie biorą go na poważnie.

Co dalej?

Wydawało mi się, że Hitler musi być ukazany jako morderca, zbrodniarz itp. A jednak może w celach humorystycznych, a może z innego powodu postać Hitlera ukazuje nam się tu jako postać zwykłego człowieka ze słabościami, który pragnie być niezwykły. Nawet w pewnym momencie zaczęłam tej filmowej postaci współczuć, że nie udało mu się podbić Polski. ;O

Komedia?

Tylko po części. Nie da się powiedzieć, że ten film nie jest zabawny, ale nie powstał on tylko po to, aby bawić. To, co mówi Hitler i sposób w jaki ludzie na to reagują … no cóż… skłania nas do myślenia. Podobno ludzie uczą się na błędach, czy jednak na pewno?

Czy może nie wybralibyście Hitlera na prezydenta? Czy przypadkiem nie myślicie tak jak on?

 

 

Dodaj komentarz